NT pardavimas negrįžus iš užsienio: kaip parengti įgaliojimą?

įgaliojimo rašymas iš užsienioVis pagalvojate, jog norite parduoti Lietuvoje jums priklausantį būstą, tačiau ši mintis greitai išgaruoja, nes neturite laiko grįžti į Lietuvą ir organizuoti pardavimo proceso? Gera žinia yra tai, kad NT pardavimas gali būti atliktas net negrįžus į Lietuvą! NT agentai Kaune ir NT agentūros dažnu atveju susiduria ir susitvarko sklandžiai su šiuo darbu. Vienintelė užduotis, kurią jūs turite padaryti  – parengti įgaliojimą Lietuvoje gyvenančiam jums patikimam asmeniui.

NT pardavimas per įgaliotą asmenį nėra rizikingas

Pastebime, kad žmonės dažnai baiminasi parengti įgaliojimą, kadangi galvoja, kad po pardavimo nebeturės nei būsto, nei pinigų. Visgi, tokios baimės nėra pagrįstos, jei žinomi keli pagrindiniai saugikliai. Pirmiausia, reikia žinoti, jog įgaliojime galima užfiksuoti į kokią sąskaitą sandorio metu bus pervedami pinigai. Taigi, jei nurodysite savo sąskaitą, galėsite nesibaiminti, jog po sandorio jie atsidurs kur nors kitur. Antra, sudarykite sutartį su įgaliotuoju asmeniu. Joje nurodykite parduodamo objekto kainos intervalą, ar įgaliotasis asmuo gaus kokį nors užmokestį už pardavimo proceso vykdymą ir kitus jums svarbius aspektus.

Ar įgaliojimas nuotoliniu būdu yra galimas?

Norint sudaryti įgaliojimą nuotoliniu būdu jums reiktų prisijungti prie registrų centro portalo. Tai padaryti reiktų su kvalifikuotu el. parašu. Kitas būdas kaip galite sudaryti įgaliojimą nuotoliniu būdu yra kreipimasis į notarą. Norint, tai padaryti jums reiktų užeiti į e-notaras.lt bei pasirinkus notarą užsiregistruoti nuotoliniam įgaliojimo sudarymui.

Kaip parengti įgaliojimą negrįžtant iš užsienio?

Įgaliojimas nekilnojamam turtui yra rašytinis dokumentas, kuriuo vienas asmuo suteikia galimybę kitam asmeniui atstovauti jį santykiuose su trečiaisiais asmenimis. Būsto pardavimo atveju jūs įgalinate kitą asmenį surinkti reikiamus NT dokumentus bei pasirašyti pirkimo-pardavimo sutartį už jus. Įgaliojimą galite parengti keliais būdais:

  • Vizitas pas notarą Lietuvoje. Jei planuojate grįžti į Lietuvą dienai ar dviem, tuomet įgaliojimą galite pateikti notarų biure Lietuvoje. Tačiau, siekiant išvengti laukimo, užsiregistruoti rekomenduojama iš „Notarų rūmų“ internetinėje svetainėje suvedę miesto gatvę arba seniūniją, kurioje registruotas jūsų NT objektas, rasite notarų biurą,  į kurį jums reikia kreiptis.
  • Vizitas į šalies, kurioje gyvenate, ambasadą arba konsulatą. Svarbu pažymėti, kad ambasadoje arba konsulate notariniai veiksmai atliekami tik fiziniams asmenims. Taip pat norint gauti įgaliojimą ambasadoje arba konsulate, privaloma užsiregistruoti iš anksto.
  • Vizitas pas notarą šalies, kurioje gyvenate. Pavyzdžiui, jei gyvenate Jungtinėje Karalystėje, galėsite kreiptis į šios šalies viešąjį notarą (Notary Public) arba teisę atlikti notarinius veiksmus turintį advokatą (Solicitor). Taip pat svarbu žinoti, jog norint, kad kitoje šalyje parengtas dokumentas būtų pripažįstamas ir Lietuvoje, būtina jį išversti į lietuvių kalbą ir patvirtinti apostile (apostilė – tai konsulinė pažyma, kuri skirta oficialiai įrodyti dokumento tikrumą).

Dažniausi klausimai apie įgaliojimą esant užsienyje

NT pardavimas negrįžtant iš užsienio

1) Ar norint parašyti įgaliojimą pas notarą turi atvykti ir įgaliotasis asmuo?

Ne, šiam asmeniui pas notarą atvykti nereikės, tačiau būtina žinoti tikslų įgaliotojo asmens vardą, pavardę, deklaruotą gyvenamąją vietą bei asmens kodą.

2) Ar įgaliojimas gali būti išduodamas keliems asmenims? 

Taip, įgaliojimas nekilnojamam turtui gali būti išduodamas tiek vienam, tiek keliems asmenims, veikiantiems kartu arba savarankiškai. Taip pat įgaliojimą gali suteikti keli asmenys – vyras ir žmona, brolis ir sesuo, ir pan.

3) Ar rašant įgaliojimą būtina turėti nekilnojamo turto dokumentus?

Neprivalu turėti originalių dokumentų, tačiau būtina žinoti visus tikslius duomenis apie savo nekilnojamąjį turtą bei asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus.

4) Kokios klaidos dažniausiai daromos rengiant įgaliojimą?

Viena didžiausių klaidų – įgaliojimo suteikimas tik būsto pardavimui, nors norima, kad įgaliotasis asmuo atliktų ir kitus su būsto pardavimu susijusius veiksmus. Pavyzdžiui, reikiamų dokumentų surinkimas. Rengiant įgaliojimą svarbu tiksliai nurodyti, kokių veiksmų galią norite perduoti.

5) Kam galiu suteikti įgaliojimą?

Įgaliojimą galite suteikti bet kam – vaikams, giminaičiams, artimiems draugams, netgi – jūsų pasitikėjimą turinčiam brokeriui.

NT pardavimas užsienyje su NT Ministerija

Norite parduoti Lietuvoje likusį būstą, bet neturite laiko grįžti? Susisiekite su savo srities profesionalu NT MINISTERIJA. Atsakysiu į Jums kylančius klausimus ir padėsiu sėkmingai išspręsti Jūsų NT pirkimo, pardavimo ar nuomos užduotis. Tai pat galite rasti puikių atsiliepimų apie mus paieškoje nurodydami: nekilnojamo turto agentūros Kaunas atsiliepimai.

Skambinti Užklausa