4 nekilnojamojo turto subtilybės, kurias žino tik NT brokeriai

Daugelį mums reikalingos informacijos esame įpratę surasti internete. Tačiau, kad ir kokia naudinga paieškai erdvė tai bebūtų, nekilnojamojo turto (NT) pardavimo bei pirkimo srityje ji – gana ribota. Šioje rinkoje gausu subtilybių, kurias išaiškinti neretai pajėgūs tik profesionalūs NT brokeriai. Štai kelios jų.

#1 – Kainos nustatymas

NT brokeriai Nustatydami objekto kainą, NT brokeriai įvertina ilgą sąrašą skirtingų veiksnių. Tai mikrorajono, miesto bei šalies rinkos tendencijos, objekto būklė ir techniniai parametrai, panašaus tipo objektų pardavimo kainos, gyvenamojo rajono potencialas ar infrastruktūra. Kiekvienas NT objektas yra išskirtinis, tad patrauklios ir greitą bei sėkmingą pardavimą lemsiančios kainos nustatymas reikalauja detalios analizės bei ekspertinių žinių.

#2 – Offline marketingas

Potencialaus pirkėjo paieška įprastai vyksta dviem būdais: online ir offline. Kitaip tariant, internete ir už jo ribų. Pirmuoju atveju svarbu patrauklus būsto pateikimas – aukštos kokybės vaizdinė medžiaga bei informatyvus aprašymas. Tačiau tai yra tik dalis kelio į sėkmingą sandorį. Kvalifikuoti ir profesionalūs NT brokeriai turi išskirtinį potencialių pirkėjų paieškos įrankį – didelę klientų duombazę, naudingus profesinius ryšius ir kitus offline paieškos kanalus. Didžiąją dalimi atvejų, tai – panašaus tipo objektų jau ieškoję interesantai, ilgamečiai klientai, kolegos NT brokeriai bei kiti šioje srityje veikiantys asmenys. Pasitaiko atvejų, jog bendradarbiaudamas su klientais ir kitais šioje srityje veikiančiais profesionalais, brokeris padeda būstą parduoti net nepaskelbęs jo parduodamu internete.

#3 – Derybos

NT brokeriai Kuomet derybas veda patyręs ir savo veiklos sritį išmanantis ekspertas, didžiąja dalimi atvejų galutinis jų rezultatas bus teisingas abiejų sandoryje dalyvaujančių šalių atžvilgiu. Internetiniai skelbimų portalai pirkėjui parodo, kiek būstas gali kainuoti, tačiau argumentuotai nenustato, ar tai yra patraukli, reali bei teisinga kaina. Tuo tarpu, nuolat šioje srityje dirbantys NT brokeriai, derybų metu pateiks detalų ir argumentuotą parduodamo būsto kainos išaiškinimą. Tad dėka brokerio ekspertinio rinkos suvokimo, derybų metu sutarta kaina atitiks tiek pirkėjo, tiek pardavėjo interesus.

#4 – Dokumentai ir procedūros

NT pardavimas yra kompleksiškas, iš mažų detalių sudarytas procesas. Viena jo dalis – surasti pirkėją, antroji – sėkmingai nukeliauti iki galutinio sandorio. Nėra vienos internetinės svetainės ar dokumento, kuris žingsnis po žingsnio pirkėją supažindintų su visa dokumentų rinkimo, tvarkymo, pristatymo eiga bei reikalavimais. O jie reikalingi ne tik notarui! Keliaujant sandorio link bendrauti tenka ir su banku, Registrų centru, namo administracija bei kitomis institucijomis. Neretai – vesti derybas ir su bendrasavininkais. Šioje srityje dirbdami kasdien, profesionalūs NT brokeriai žino kaip šias procedūras įveikti greitai, sklandžiai ir sėkmingai.

Kiekvienas NT sandoris – unikalus

NT brokeriai Nėra nekilnojamojo turto sandorio, kuris atitiktų bent vieną iki tol buvusį. Unikalus ne tik kiekvienas pirkėjas bei pardavėjas. Unikalus tiek būstas, tiek jo pardavimo ir pirkimo priežastys. Dėl šios priežasties, žinias savo srityje NT brokeriai gilina su kiekviena apžiūra, pasirašyta sutartimi bei sandoriu. Kaina, marketingo subtilybės, derybos bei dokumentų tvarkymas tėra ledkalnio viršūnė. Tad, jei Jūsų prioritetas yra parduoti ar įsigyti būstą sklandžiai, nedvejokite kreiptis į profesionalus.


Ilgametę patirtį sukaupęs „NT Ministerija“ brokeris Giedrius pasiruošęs išspręsti visus Jūsų NT klausimus. Mano kontaktus rasite čia.

Skambinti Užklausa