5 požymiai, jog parduodamo būsto kaina – per aukšta

Pardavimo procesas užtruko ilgiau, nei tikėtąsi? Parduodamas būstas nesulaukia potencialių pirkėjų dėmesio? Priežastis gali būti kaina. Tai reikšmingiausias, pirkėjų susidomėjimą lemiantis veiksnys. Jei kaina neatitinka realiosios situacijos, Jūsų būstas skelbimų portale bus tiesiog aplenkiamas. Vietoje jo – renkamąsi panašaus tipo, mažesne pardavimo kaina pažymėti nekilnojamojo turto objektai. NT brokeriai pagal skelbimų kriterijų Kaunas, Jums gali greitai atsakyti ar kaina yra adekvati. Kadangi kiekviena NT agentura privalo žinoti kainas kiekviename rajone ar miesto dalyje pagal kriterijų Kaunas.

Per aukštą kainą rodantys požymiai

Didžiąją dalimi atvejų, teisingas kainos nustatymas lemia greitą, daug jėgų ir kantrybės nereikalaujantį pardavimo procesą. Tad pastebėję, jog Jūsų parduodamas būstas nepritraukia tiek dėmesio, kiek buvo tikėtąsi – reaguokite greitai. Objektyviai įvertinkite, ar kaina atitinka situaciją rinkoje!

#1 – Būsto kaina – ženkliai didesnė, nei panašaus tipo objektų

Vienas aiškiausių realiosios būsto vertės rodiklių yra panašaus tipo objektų kainos. Jei Jūsų būsto kaina nekilnojamojo turto skelbimuose lenkia didžiąją dalį panašių būstų – pirkėjams ji gali pasirodyti per didelė. Tokiu atveju, besidomintieji pirma apžiūrinės ir rinksis iš pigesniųjų, o Jūsų būstas sulauks tik pavienių, iki galo neapsisprendusių interesantų dėmesio.

#2 – Būsto skelbimai internete nesulaukia peržiūrų

Būsto kaina Visi nekilnojamojo turto skelbimų portalai bei socialiniai tinklai leidžia stebėti įrašų statistiką. Skelbimą ar įrašą paspaudusiųjų bei perskaičiusiųjų skaičių. Tai pravartus įrankis vertinant tai, ar objektas bei jo kaina yra aktuali būsto pirkimu besidomintiems žmonėms. Jei per kelias savaites ar mėnesį įrašas sulaukė vos keliasdešimties peržiūrų, tuomet tai indikatorius, jog prašoma kaina neatitinka realiosios būsto vertės.

#3 – Apžiūros vyksta periodiškai

Pardavinėjant būstą, apžiūros turėtų būti kasdienybė. Ypač – standartinio tipo, paklausių NT objektų pardavimo procese. Tačiau jei dėl apžiūrų į Jus kreipiamąsi gan retai ir nereguliariai, galima daryti išvadą, kad objektas potencialių pirkėjų nesudomina. To priežastis gali būti: nepatrauklus skelbimas, lokacija, aprašyme išryškėjantys trūkumai. Tačiau kad ir kokių bėdų yra būste, visą tai kompensuoja kaina, prašoma už jį. Jei ji per aukšta, didelė tikimybė, jog potencialus pirkėjas rinksis apžiūrėti kitus, jo kainos lūkesčius atitinkančius objektus pirma brangesniojo.

#4 – Būstas reklamuojamas mėnesius, tačiau pasiūlymų – nesulaukiama

Ar apžiūrų metu potencialūs pirkėjai nuoširdžiai susidomi Jūsų būstu? Jei taip, viskas puiku – būstas turėtų sulaukti savojo pirkėjo. Tačiau, jei žmonės tik atvyksta ir išvyksta, tuomet reikėtų apsvarstyti to priežastis. Pirma, tai gali būti nepakankamai pardavimui paruošta būsto išvaizda. Antra, techniniai būsto parametrai. Trečia, kaina pirkėjo akimis neatitinkanti realiosios būsto vertės. Nors antrąją priežastį pakeisti gan sunku, tačiau pirmoji ir trečioji – išsprendžiamos.

#5 – Pirkėjų grįžtamasis ryšys – „per brangu!

Būsto kaina Tai akivaizdi, kainą persvarstyti verčianti priežastis. Jei po užklausų ar apžiūrų dažnai girdima, jog kaina – per didelė, tuomet reikalinga ją įvertinti iš naujo. Šiuo atveju rekomenduojama pradėti nuo pirmojo žingsnio – palyginti panašaus tipo objektų kainas rinkoje. Taip pat, reikėtų įvertinti ar būsto skelbimai sulaukia pakankamai srauto, o Jūs – apžiūrų. Tai atskaitos taškai, nuo kurių būsto kainą reikėtų vertinti iš naujo.

Jūsų tikslas – greitas pardavimas

Viena pagrindinių tinkamai pardavimui paruošto būsto sąlygų – realios jo kainos nustatymas. NT agenturos Kaune Jums uždavus kelis klausimus, gali atsakyti kokia pinigų sumą tikėtina gauti. Jei ji atitinka situaciją rinkoje, o visi pagrindiniai objekto trūkumai yra sutvarkyti, tuomet tikėtina, jog pardavimas bus greitas ir sėkmingas. Tokiu atveju sutaupoma daug Jūsų laiko, jėgų, o kartu – ir finansinių resursų. Jums nereikia vesti nerezultatyvių apžiūrų, nuolat koreguoti skelbimų ar svarstyti kokių dar naujų priemonių imtis. Žinoma, kaina nėra vienintelis lemiantis veiksnys. Labai svarbu būsto pateikimas, jo techniniai duomenys, būklė, lokacija. Bene svarbiausia – tai kaip plačiai bei profesionaliai informaciją apie jį pateiksite internete. Tai pagrindinė vieta potencialiems pirkėjams pasiekti. Tad efektyviausias pardavimo būdas yra pasitelkti profesionalus – šį darbą kasdien dirbančius nekilnojamojo turto brokerius Kaune ar kituose miestuose. Su profesionalaus eksperto pagalba, tiek kainos, tiek informacijos sklaidos klausimai bus išspręsti lengvai, greitai ir paprastai.

Skambinti Užklausa