Atviro puslapio dienos

Dalyvaudami parodoje NAMŲ PASAULIS ir renginyje ATVIRI NAMAI, sulaukėme daugybės įvairiausių Jūsų klausimų, o dar didesnis jų kiekis liko neatsakytas. Dėl šios priežasties savo puslapyje artimiausiu metu esame pasiruošę atsakyti į visus Jums rūpimus klausimus. Norėdami tai padaryti – užpildykite žemiau esančią formą ir sulauksite atsakymo į tai, kas jus labiausiai domina NT srityje. Norėdami padėti jums ir kitiems susiduriantiems su klausimais šioje sferoje, gautas užklausas ir atsakymus taip pat talpinsime šiame puslapyje.

Klausimai / Atsakymai


Klausimas

Sveiki, planuoju parduoti medinio statinio, 3 kambarių butą. Noriu sužinoti žingsnius, kur ir nuo ko pradėti?

Snaiguolė

Atsako NT MINISTERIJA brokeris Giedrius Šmigelskis:

 • Pirmasis žingsnis parduodant būstą būtų: įsitikinti, kad turite visus dokumentus reikalingus parduodant savo nekilnojamąjį turtą ir ar jie yra sutvarkyti.
 • Antras žingsnis: objektyviai įvertinti savo turto kainą, remiantis aplink įvykusiais realiais sandoriais.
 • Trečias žingsnis: pateikimas, išsirinkti, kur norite reklamuoti savo turtą (internetiniai portalai, laikraščiai, žurnalai), padaryti kokybiškas nuotraukas, profesionaliai aprašyti turtą, išvengiant nereikalingų skambučių.
 • Ketvirtas žingsnis: apžiūrų metu su potencialiais pirkėjais įvardinti turto privalumus, derėtis siekiant geriausių sąlygų ir aukščiausios įmanomos kainos.
 • Penktas žingsnis: sėkmės atveju, bendrauti su notaru dėl pardavimo, pateikti jam reikalingus dokumentus ir t.t..
Jeigu nuspręstumėte bendradarbiauti su mumis, visa tai ir dar daugiau padarytume už Jus.

Klausimas

Ruošiuosi pradėti buto pardavimą ir noriu sužinoti per kiek laiko galiu tikėtis tai padaryti? Tai dviejų kambarių butas blokiniame penkių aukštų name Dainavoje.

Rima

Atsako NT MINISTERIJA brokeris Giedrius Šmigelskis:

Terminas, per kurį galima tikėtis parduoti standartinį butą miegamajame miesto rajone yra mėnuo. Mūsų praktika rodo, jog aktyvioje NT rinkoje šiandien pirkėją galima rasti net ir per kelias savaites. Dar panašiai tiek laiko gali užtrukti dokumentų rengimas notariniam sandoriui. Tačiau būsto paklausa priklauso nuo keleto esminių sąlygų. Tai kaina ir būsto būklė. Siekiant, jog pardavimo sandoris būtų sklandus, reikėtų atidžiai įvertinti kitų rinkoje parduodamų objektų kainas ir skirti laiko būsto prekinei išvaizdai sukurti.


Klausimas

Kaip nusprendžiama kas apmokės notarines išlaidas?

Joris

Atsako NT MINISTERIJA brokerė Raminta Trakimavičienė:

Įprastai mokestį už notaro paslaugas abi šalys – pirkėjas ir pardavėjas – dalijasi pusiau. Tačiau tai gali būti ir bendrojo sutarimo klausimas derybų metu.


Klausimas

Ar parduodant butą savininkui būtina su savimi turėti jo bylą? Kokie dar dokumentai būtini?

Kęstutis

Atsako NT MINISTERIJA brokerė Raminta Trakimavičienė:

Tikrai taip, buto inventorizacijos byla – būtina. Jei originalų dokumentą esate praradęs, jį užsakyti galite bet kuriame Registrų centro padalinyje ar elektroninėje savitarnos sistemoje. Įprastai naujos bylos išdavimas trunka iki penkių darbo dienų. Taip pat būsto pardavėjas sandorio metu turi turėti:

 • galiojantį asmens dokumentą;
 • nuosavybę patvirtinantį dokumentą (pirkimo-pardavimo, privatizacijos, paveldėjimo ar kitą sutartį);
 • Registrų centro pažymą;
 • energetinio naudingumo sertifikatą;
 • bendrijos ir atsiskaitymo už komunalines paslaugas pažymas;
 • teismo leidimą, jei parduodamame būste gyvenamąją vietą deklaravę mažamečiai;
 • bendrasavininko sutikimą (jei jis yra);
 • sutuoktinio įgaliojimą (jei jis nedalyvaus sandorio metu).

 

NT Ministerija

Aš esu patyręs ir atsakingas CAPITAL KAUNAS agentūros brokeris Giedrius Šmigelskis. Aš užtikrinsiu, kad Jūsų būsto paieška būtų sklandi ir sėkminga. Daugiau naujienų apie mane rasite mano  Facebook puslapyje. NT ministerija

Skambinti Užklausa