NT sandorių apžvalga: nepaisant senos statybos, pirkėjų dėmesį išlaiko Dainava

NT MINISTERIJA brokeriai pristato naują mūsų tinklaraščio rubriką – populiariausių Kauno mikrorajonų NT apžvalgą. Ją pradedame nuo vieno didžiausių ir iki šių dienų bene daugiausiai pirkėjų dėmesio sulaukiančio Dainavos mikrorajono.

Dainava – 7-8 dešimtmečio projektas

Mikrorajonas pradėtas statyti sovietmečiu – 1963 metais. Projektai rengti atsižvelgiant į tuo metu plėtotą urbanistinę politiką ir statybos tendencijas. Dėl šios priežasties, iki šių dienų Dainavoje dominuoja standartiniai 5-9 aukštų, daugiausiai blokiniai ir mūriniai namai. Pirmuoju statybos etapu – nuo 1963-ųjų iki 1971-ųjų – dėmesys buvo sutelktas į penkiaaukščių namų statybą. Didžioji dalis Dainavoje stovinčių devynaukščių ir dvylikaaukščių pastatyti jau po 1971 metų. Pagrindiniai mikrorajono projekto įgyvendinimo darbai buvo užbaigti 8 dešimtmečio viduryje, tad ieškodami būsto Dainavoje, pirkėjai renkasi tarp 1963-1975 metų statybos objektų. Nepaisant vyraujančių senos statybos objektų, Dainava patraukli savo lokacija ir puikiai išvystyta infrastruktūra. Viename iš seniausių ir didžiausių Kauno mikrorajonų įsikūrusi didelė dalis miesto mokyklų ir vaikų darželių, parkų, prekybos centrų, gydymo ir kitų įstaigų. Per beveik 5 dešimtmečius buvo išvystyta ir puiki susisiekimo infrastruktūra, kuri gyventojams leidžia lengvai pasiekti tiek miesto centrą, tiek kitus rajonus.

Kvadratinio metro kaina gali siekti ir 1000 Eur

Remiantis oficialiais Registrų centro duomenimis, birželį Dainavos rajone buvo parduoti 104 senos statybos būstai. Tai 24,3 proc. visų Kauno mieste birželį parduotų butų. „Daugiausiai pirkėjų dėmesio sulaukė standartiniai 40-55 kv. metrų, dviejų kambarių butai. Jų per birželį buvo parduota 48. Kaina už kvadratinį metrą svyravo vidutiniškai tarp 700 ir 900 Eur“, – teigia „NT Ministerija“ brokeris Giedrius Šmigelskis. Didžioji dauguma parduotų būstų pasižymėjo vidutiniu įrengimo lygiu – pakeistais langais, grindimis, atliktu kosmetiniu remontu. Kaina už vidutinės būklės būstą siekė apie 700 Eur/kv. m. Tuo tarpu, moderniai įrengti ir kapitaliai renovuoti dviejų kambarių būstai kainavo ir iki 900 Eur/kv. m. Kaina už neremontuotą dviejų kambarių būsto kvadratinį metrą buvo mažesnė nei 700 Eur. Paklausūs buvo ir vieno kambario, 18-35 kv. metrų būstai. Jų birželį Dainavoje parduota 37. Kaina už kvadratinį vieno kambario buto metrą svyravo dar didesniu intervalu. Seno remonto būstai vidutiniškai buvo įvertinti 700 Eur/kv. m., kapitaliai suremontuoti – 1000 Eur/kv. m. Mažiausiai pirkėjų susidomėjimo sulaukė didieji – 3-4 kambarių, 55-72 kv. metrų butai. Nepaisant žemesnės nei prieš tai minėtųjų būstų kainos už kvadratinį metrą, jų birželį parduota 19. Nesuremontuotų būstų kaina vidutiniškai siekė 650 Eur/kv. m. Kapitaliai atnaujintų – 750 Eur/kv. m.

Antrinės rinkos būstų paklausą lemia augantis gyventojų skaičius

Dainava pirkėjų susidomėjimą išlaikys ir ateityje. Nepaisant puikios infrastruktūros, viena iš pagrindinių šio mikrorajono patrauklumo priežasčių – gyventojų sėslumas. Pastebima tendencija, jog ieškant pirkti asmeninį standartinio tipo butą antrinėje rinkoje, pirkėjų akys visų pirma krypsta į rajoną, kuriame gyveno iki tol. „Pirkėjų elgsenai įtaką daro įpročiai ir prisirišimas. Pastebima, jog reikšminga dalis pirkėjų, užaugusių Dainavoje, ją puikiai pažinodami ir turėdami artimų sąsajų su šiuo mikrorajonu, čia nori kurti ir savo šeimos ateitį“, – sako brokeris G. Šmigelskis. Atitinkamai prognozuojama, jog dėl išliekančios paklausos ir pasiūlos, antrinėje – senos statybos objektų – rinkoje ženklių kainos pokyčių būti netūrėtų. „Naujų, didesnės apimties projektų šiuo metu Dainavos rajone neplanuojama, tad vienintelis svertas, galintis paveikti vyraujančias būstų kainas yra bankai. Jiems stipriai sugriežtinus finansavimo sąlygas, atitinkamai sumažėtų ir pirkėjų skaičius. Tokiu atveju kainos gali kristi net iki 10 proc.”, – sako G. Šmigelskis. Tačiau, anot, G. Šmigelskio, artimiausiu metu įsigyti būstą planuojantiems asmenims apie šį scenarijų galvoti dar anksti. Birželio mėnesio statistika iliustruoja būstų kainų situaciją, kuri Dainavoje artimiausiais mėnesiais keistis neturėtų.


Turite klausimų, susijusių su būsto pardavimu Dainavoje? Susisiekite su NT MINISTERIJA!

Tel. nr.: +37061037006 El. paštas: info@ntministerija.lt

Daugiau NT galimybių


Susiduriate su sunkumais atrandant tą vienintelį NT objektą? Arba parduodant senąjį? Kreipkitės į savo srities ekspertą – NT MINISTERIJĄ. Aš užtikrinsiu, kad Jūsų būsto paieška bei pardavimas būtų sklandus ir sėkmingas. Susisiekite jau dabar! Patarsiu ir padėsiu sprendžiant visus Jūsų NT klausimus. Mano kontaktus rasite čia. Daugiau naujienų apie mane rasite mano Facebook puslapyje.

Skambinti Užklausa