NT pardavimas: 5 dažniausiai užduodami klausimai

NT pardavimas nėra kasdienis reiškinys, todėl būsto pardavėjams jis gali sukelti nemažą galvos skausmą. Patys pirmieji ir visiems aktualūs klausimai kurių, net paminėti nereikia penketuke – kiek kainuoja nekilnojamo turto brokerio paslaugos ? Kas yra geriausias brokeris Kaune ? Bei kuo skiriasi patikimas brokeris Kaune nuo geriausio? Į šiuos klausimus vieno ir to pačio atsakymo nėra, geriausias ir patikimiausias brokeris yra tas, kuris sugebėjo išpildyti visus mūsų lūkesčius. Kiekvienas pardavimo atvejis yra skirtingas, tačiau pastebėjome, kad iš klientų dažnai sulaukiame panašių klausimų. Atrinkome 5 dažniausiai klientams iškylančius klausimus ir pateikiame atsakymus į juos.

1) Kokius mokesčius turėsiu sumokėti, norėdamas parduoti būstą?

Parduodant nekilnojamąjį turtą yra taikomas 15% mokestis. Šis mokestis yra skaičiuojamas nuo pelno, kurį gavote pardavę būstą. Taigi, jei pardavėte būstą už mažesnę kainą, nei jį įsigijote, šio mokesčio jums mokėti nereikės. Taip pat šio mokesčio išvengsite, jei įsigytą arba paveldėtą turtą esate išlaikę daugiau nei 10 metų arba jei pastaruosius dvejus metus parduodamame objekte buvote deklaravę savo gyvenamąją vietą.

Taip pat turi būti mokamas mokestis notarui už pirkimo–pardavimo sutarties patvirtinimą. Šias išlaidas gali apmokėti tiek pirkėjas, tiek pardavėjas, todėl susitarimą, kas apmokės išlaidas, privalote užfiksuoti preliminariojoje pirkimo-pardavimo sutartyje. Vis dėlto, praktika rodo, kad dažniausiai notaro išlaidas apmoka nekilnojamojo turto pirkėjas.

2) Kokie dokumentai reikalingi, norint parduoti būstą?

Norint parduoti būstą būtina turėti nuosavybės įsigijimo dokumentus, registro pažymą, kadastrinių matavimų bylą, energetinio naudingumo sertifikatą, asmens dokumentą. Nepamirškite įsitikinti, kad jūsų asmens dokumentas vis dar galioja. Kartais nutinka taip, jog tik pasirašant sutartį, pastebima, kad asmens dokumento galiojimo laikas pasibaigęs.

Jei parduodate butą jums taip pat reikės namo bendrijos pažymos, įrodymo, jog neturite jokių skolų bendrijai. Jei jūsų name nėra įsteigta bendrija, šią pažymą jums turi suteikti namo administratorius. Kitų dokumentų jums gali prireikti, priklausomai nuo jūsų asmeninės padėties. Jei auginate nepilnamečius vaikus, pažymą apie leidimą parduoti būstą teks gauti iš teismo. O jei esate susituokę, teks pasirūpinti ir pažyma, kurioje nurodyta, jog sutuoktinis sutinka parduoti turtą.

Itin svarbu visais reikiamais dokumentais pasirūpinti iš anksto. Jei truks bent vieno dokumento, pardavimo procesas gali sustoti arba visiškai neįvykti.

3) Kaip tinkamai nustatyti parduodamo būsto kainą?

Pirmiausia turėtumėte įvertinti parduoti norimą objektą – jo techninius parametrus, vietą, kurioje yra būstas. Vėliau teks susirasti panašių techninių parametrų namus toje pačioje vietovėje, kurioje yra jūsų būstas. Atlikus šią analizę nesunkiai ir gana tiksliai galima nustatyti vieno kvadratinio metro kainą. Tačiau vertinti reikėtų ne internetiniuose skelbimų portaluose pateiktas kainas, o realius, mėnesio bėgyje atliktus sandorius.

4) Kaip pristatyti būstą?

Pirmas įspūdis pardavimo procese labai svarbus. Tiek rengdami nuotraukas, tiek artėjant būsto apžiūroms pasirūpinkite objekto švara – sutvarkykite visus namus, atsisakykite nereikalingų daiktų, stenkitės sukurti jaukumo ir erdvumo jausmą. Darydami nuotraukas, stenkitės, kad jos būtų geros kokybės, fotografuokite dienos šviesoje, o redaguodami rinkitės natūralesnius efektus, jei naudosite stiprius efektus, pirkėjams gali atrodyti, jog bandote paslėpti būsto trūkumus.

5) Kodėl gali nepavykti greitai parduoti būsto?

Ilgą būsto pardavimą dažniausiai lemia trys neteisingai išpildomi faktoriai. Pirmiausia, galite būti neteisingai nustatę būsto kainą. Kita dažnai pasitaikantis problema – netinkamai parinkta reklama arba per mažas jos kiekis. Taip pat nesėkmingą pardavimą gali lemti klaidingai vedamos derybos.

NT pardavimas su NT Ministerija brokeriais

Jei nežinote kaip parduoti butą Kaune ir siekiate greitai ir sėkmingai parduoti būstą, susisiekite su NT Ministerija. Nekilnojamo turto agentas Atsakys į Jums kylančius klausimus ir padės sėkmingai išspręsti Jūsų NT pirkimo, pardavimo ar nuomos užduotis. Jums tereikia atminti jog NT agentai Kaune visuomet išspręs visus klausimus.

 

Skambinti Užklausa