„NT Ministerija“ pataria: kaip greitai ir sėkmingai išnuomoti būstą

Išnuomoti būstą gali būti kėblus procesas, ypač jei tame neturite itin daug patirties. Tai veikla, kuri reikalauja daug papildomo laiko, o žmonėms, kurie tuo užsiima pirmąsyk būna sunku suprasti nuo ko pradėti. Neretai yra pamirštami svarbūs žingsniai, ko eigoje būsto išnuomoti nesiseka, nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog klientas Jūsų būstui tikrai turėtų atsirasti. Tad „NT Ministerija“ nori Jums padėti paruošti būsto nuomos planą, kuris tikrai palengvins šį procesą.

#1 – Pritaikykite būstą nuomai

Priešingai, nei pardavimo atveju, nuomoti ruošiamas būstas turi būti apstatytas būtiniausiais baldais ir įranga. Kitaip tariant, paruoštas nuomininkams įsikelti ir gyventi. Didžiąja dalimi atvejų, būsto nuomotis ieškantys žmonės neturi priemonių, kuriomis galėtų būstą apstatyti patys. O ir investuoti į nuomojamas patalpas nėra linkę. Todėl patraukliausi objektai yra tie, kuriuose nuomininkas gali rasti visus jam reikalingiausius dalykus. Išnuomoti būstą

#2 – Nustatykite kainą

Patraukli, situaciją rinkoje atitinkanti kaina yra potencialių nuomininkų susidomėjimą lemiantis veiksnys. Paprasčiausiu būdu ją nustatyti galima įvertinus panašaus tipo objektų kainas naujienų portaluose bei pasikonsultavus su nekilnojamojo turto brokeriais. Taip pat svarbu įvertinti ir mokesčių naštą, kurią kas mėnesį turės nešti nuomininkas. Jei šios išlaidos nėra didelės, tuomet nuomos kainos jomis kompensuoti nereikėtų. Tačiau, jei mokesčiai yra kur kas didesni, nei kituose nuomojamose objektuose, tuomet potencialius nuomininkus tai gali gąsdinti. Siekiant surasti kompromisą, šalčiausiais metų mėnesiais nuomininkams galima pritaikyti tam tikras mokestines lengvatas. Pavyzdžiui, šiek tiek sumažinti nuomos kainą. Galiausiai, nusprendę nuomoti būstą, numatykite saugiklius, kuriais iškilus nemalonioms situacijoms – nemokumui ar padarytai žalai – apdrausite save. Efektyviausias ir paprasčiausias būdas tam yra depozitas. Įprastai jo dydis siekia dviejų mėnesių nuomos mokesčio dydį. Tačiau kiekvienu atveju, priklausomai nuo būsto įrengimo ir jo vertės, depozito dydis gali būti vis kitoks.

#3 – Paruoškite nuomos dokumentus

Įprastai nuomos atveju reikalingi dviejų tipų dokumentai. Tai nuomos sutartis ir priėmimo-perdavimo aktas. Nuomos sutartyje turi būti užfiksuojamos pagrindinės nuomos sąlygos, esminiai abiejų šalių tarpusavio susitarimai, pareigos, teisės, mokestiniai įsipareigojimai ir sutarties galiojimo terminai. Mokestinėje dalyje turi būti užfiksuojamas mėnesinis nuomos mokestis bei depozito dydis, kuris, jei būstui nepadaryta žala, o visi mokėjimai atlikti laiku, bus grąžinamas nuomos pabaigoje. Priėmimo-perdavimo aktas reikalingas tam, jog užfiksuotumėte kokia buvo būsto būklė prieš įsikeliant nuomininkui. Jame – raštu arba vaizdine medžiaga – galima užfiksuoti pagrindinius įrengimus. Jei tam būtinybės nematote, užtenka užfiksuoti tik mokesčių skaitiklių parodymus. Tai bus atskaitos taškas, nuo kurio pradėsite skaičiuoti mėnesines išlaidas už komunalines paslaugas. Tik pasirašius priėmimo-perdavimo aktą pradeda galioti nuomos sutartis. Išnuomoti būstą

#4 – Išreklamuokite informaciją apie nuomojamą būstą

Viena svarbiausių greito ir sėkmingo nuomininkų paieškos proceso sąlygų, yra tinkama būsto reklama. Aukštos kokybės nuotraukos, detalus ir patraukliai suformuluotas aprašymas, tinkamai parinkti informacijos sklaidos kanalai. Visa tai yra pagrindinės priemonės pasiekti ir pritraukti potencialaus nuomininko dėmesį. Jei bent viena iš šių dalių suformuluota netinkamai, tikslas išnuomoti būstą per trumpą laiką gali tapti sunkiau pasiekiamu.

#5 – Nusiteikite prisiimti nuomotojo pareigas

Nusprendus išnuomoti būstą, viena svarbiausių užduočių nuomotojui – nusiteikti bendradarbiauti su nuomininku pritaikant būstą jo poreikiams. Natūralu, kad kiekvienas naujas gyventojas savo gyvenamąją erdvę mato ir supranta skirtingai. Dėl to, siekiant malonaus ir sėkmingo būsto nuomos proceso, svarbu lankstus požiūris į pagrindinių nuomininko poreikių patenkinimą. Užtikrinus, jog nuomojamame bute nuomininkas jaučiasi patogiai, bus užtikrintas ir pagrindinis nuomotojo tikslas – pasiekta ilgalaikė nuoma. Išlaikant nuomininką būste ilgą laiką, nuomotojas sutaupys daug laiko ir jėgų resursų.

Dirbkite su profesionalais

Na, o jei vis tik matote, kad nuomos procesas iš Jūsų pareikalaus per daug ir taip brangaus laiko bei jėgų – kreipkitės į profesionalus. Dirbant su atsakingais ir savo darbą išmanančiais nekilnojamojo turto brokeriais, nuomininkų paieška ir klausimai kilę jų nuomos laikotarpiu bus išspręsti greitai ir paprastai.
Turite daugiau klausimų? Nedvejokite kreiptis ir konsultuotis su manimi – patyrusiu nekilnojamojo turto profesionalu „NT ministerija“.

Skambinti Užklausa