Nekilnojamo turto pardavimas Kaune: dokumentai, kurių reikės norint parduoti Lietuvoje likusį būstą

Gyvenate užsienyje, tačiau norite parduoti Lietuvoje likusį nenaudojamą būstą? Nekilnojamo turto pardavimas Kaune bus sklandus ir greitas, jei visus reikiamus dokumentus susitvarkysite iš anksto. NT Ministerija brokeriai pasakoja, kokių dokumentų jums reikės, norint parduoti Lietuvoje likusį būstą.

Pagrindiniai dokumentai būsto pardavimui

Nekilnojamo turto pardavimas Kaune

Siekiant sėkmingai parduoti būstą, visus reikiamus dokumentus rekomenduojama susitvarkyti vos tik paskelbus apie būsto pardavimą. Kiekvienas būsto pardavėjas privalo turėti galiojantį pasą arba asmens tapatybės kortelę. Nuosavybės pažymėjimą, kadastrinių matavimų bylą galite užsisakyti internetu Registrų cento internetiniame puslapyje. O energetinio naudingumo sertifikatą bei dokumentus, liudijančius apie pardavimą teks užsisakyti pas notarą.

Kiekvienas sandoris skirtingas

NT pardavimas Kaune

Kiekvienas pardavimo atvejis yra skirtingas ir unikalus, todėl jums gali prireikti papildomų dokumentų. Taigi priklausomai nuo parduodamo objekto, šeimyninės padėties bei kitų aspektų jums gali reikėti:

  • teismo leidimo. Jei turite mažamečių vaikų registruotų parduoti norimame būste, teks parašyti prašymą gyvenamosios vietos apylinkės teismui. Prašymą galite pateikti nuvykę į vietą arba internetinėje svetainėje teismas.lt.
  • bendrijos pažymos. Jei gyvenate bute prieš jį parduodant privalėsite gauti pažymą iš buto bendrijos apie skolų nebuvimą, o jei bendrijos nėra, tuomet teks kreiptis į namo administratorių. Kauno miesto bendrijų kontaktus galite rasti čia.
  • Sklypo plano. Jei jūsų NT objektui priklauso sklypo valda, kartu su kadastrinių mokėjimų byla būtina užsisakyti ir sklypo planą.
  • Sutuoktinio sutikimo. Jei būstas laikomas abiejų sutuoktinių bendru turtu, tuomet norint parduoti būstą, reikės gauti sutuoktinio pasirašytą įgaliojimą.

Įgaliojimas – negalintiems grįžti į Lietuvą

Jei norite parduoti būstą, tačiau neturite laiko ir galimybių grįžti į Lietuvą, būsto pardavimą galite patikėti Lietuvoje gyvenančiam, patikimam asmeniui. Jums tereikės šiam asmeniui paruošti įgaliojimą. Esant užsienyje įgaliojimą galite parengti dviem būdais – nuvykę į šalies, kurioje gyvenate konsulatą ar ambasadą arba nuvykus pas notarą šalies, kurioje gyvenate.

Nors neretam kyla baimė savo turtą patikėti kitam asmeniui, tačiau ši baimė nėra pagrįsta, kadangi pasirašant įgaliojimą yra užfiksuojami keli saugikliai. Pirmiausia, jūs galite nurodyti, kad pinigai po sandorio iš karto būtų pervesti į jūsų sąskaitą. Antra, sudarykite sutartį su įgaliotuoju asmeniu bei joje nurodykite, už kokią minimalią sumą gali būti parduotas būstas.

NT pardavimas Kaune su NT Ministerija

Norite parduoti Lietuvoje likusį būstą, bet neturite laiko grįžti? Susisiekite su savo srities profesionalu NT MINISTERIJA. Atsakysiu į Jums kylančius klausimus ir padėsiu sėkmingai išspręsti Jūsų NT pirkimo, pardavimo ar nuomos užduotis.

Skambinti Užklausa