Namo pardavimas: 5 mitai, kurie klaidina pardavėjus

Namo pardavimas – ne kasdienė veikla, daugelis žmonių su šiuo procesu susiduria itin retai. Todėl, atėjus laikui parduoti būstą, ieškoma įvairios informacijos, kuri paspartintų pardavimo procesą. Taip susiduriama su įvairiais mitais, kurie neatspindi tikrosios situacijos. NT Ministerija brokeriai stengsis paneigti dažniausiai girdimus mitus apie NT pardavimą.

1 MITAS. Norint brangiau parduoti būstą reikia atnaujinti virtuvę ir vonios kambarį

Tiesa, jog tvarkingai ir naujai suremontuota virtuvė ir vonios kambarys padidins jūsų būsto vertę. Tačiau tikrai nereikėtų skubėti daryti kapitalinio remonto. Kadangi, daugeliu atvejų, remonto išlaidos bus didesnės nei pakilusi būsto vertė. Tačiau smulkūs, didelių investicijų nereikalaujantys pakitimai padės sukurti reprezentatyvią būsto išvaizdą. Pakeisti vandens maišytuvai, nauji vonios kilimėliai, vaisių krepšeliai virtuvėje, namų erdvę pavers jaukesne.

2 MITAS. Namo eksterjeras nėra toks svarbus kaip interjeras

Parduodant namą, svarbu tiek vidus, tiek išorė. Netvarkinga namo išorė gali sugadinti pirmąjį įspūdį, kuris yra neabejotinai svarbus. Nors gali atrodyti, kad sklypo tvarkymo darbai reikalauja  didelių investicijų, tačiau kardinaliai rekonstruoti namo aplinkos tikrai nebūtina. Nupjaukite žolę aplink namą, sugrėbkite lapus ir kitas šiukšles, jei į namą vedą takeliai, sutvarkykite ir juos. Šie darbai padės sukurti pirkėjo akims patrauklų vaizdą.

3 MITAS. Parduodant be brokerių pagalbos sutaupoma

Ši nuomonė vis dar gaji Lietuvoje. Tačiau pardavinėjant būstą su profesionaliu brokeriu išvengiama streso, nežinomybės. Patyręs brokeris būstą parduoda greičiau ir už didesnę kainą, kadangi žino rinkos tendencijas, reklamos subtilybes bei puikiai išmano derybų mokslą.

4 MITAS. Namo pardavimo kainą nustato pardavėjas

Iš pirmo žvilgsnio šis teiginys gali pasirodyti teisingas, juk kas kitas gali nustatyti kainą, jei ne pardavėjas? Tačiau kainos nustatymą visuomet diktuoja rinka. Jei pardavėjas nustatys rinkos neatitinkančią kainą, būstą jam parduoti bus itin sunku. Tik gerai išmanant rinkos tendencijas, reklamos priemones, turtą galima parduoti geresnėmis sąlygomis.

5 MITAS. Ilgiau namą laikydami rinkoje susilauksite geresnių pasiūlymų

Tai dar vienas mitas, kuris klaidina pardavėjus. Nustačius rinką atitinkančią objekto kainą ir tinkamai jį reklamuojant, namas pirkėjo gali sulaukti labai gretai. Tokiu atveju, dalis būsto pardavėjų galvoja, kad padidinus parduodamo objekto kainą, neilgai trukus atsiras ir kitas pirkėjas. Vis dėlto, dažniausiai tokie objektai būna parduodami net už mažesnę nei pradinė kaina, nes pirkėjai skeptiškai žiūri į objektus, kurie ilgą laiką yra rinkoje. Taip pat ilgai rinkoje laikant būstą daugiau pinigų išleisite ir objekto reklamai.

Norite parduoti namą Kaune – susisiekite konsultacijai!

Jei kyla daugiau klausimų dėl namo pardavimo – susisiekite konsultacijai su  NT MINISTERIJA. Atsakysiu į Jums kylančius klausimus ir padėsiu sėkmingai surasti Jūsų svajonių būstą.

Skambinti Užklausa