Namo įsigijimas: dažniausiai daromos klaidos

Namo įsigijimas nelengvas ir daug kantrybės reikalaujantis procesas. Ne visuomet žmonės pirkdami būstą tinkamai įvertina savo norus ir galimybes. NT MINISTERIJA brokeriai dalijasi klaidomis, kurias dažniausiai daro pirkėjai, įsigydami namą. Taip pat – patarimais, kaip jų išvengti.

Netinkamai įvertinami poreikiai

Dažnai nutinka taip, kad perkantieji būstą neįvertina savo dabartinių poreikių. Vis dar vyrauja požiūris, jog būstas perkamas visam gyvenimui. Todėl galvojama ne apie dabartinę situaciją ar artimus planus, o mąstoma apie tai, kas gali nutikti po 10, ar dar daugiau metų. Dažnai jaunesni žmonės, planuojantys įsigyti pirmąjį būstą, pasiduoda tėvų, kitų vyresniųjų įtikinėjimams, jog reikia galvoti apie tolimą ateitį. Jei šiuo metu labiausiai jūsų poreikius atitinkantis būstas yra dviejų kambarių butas miesto centre ir artimoje ateityje neplanuojate jokių didelių pokyčių, tuomet tokį variantą ir patartina rinktis.

Kiti du susiję ir dažnai neįvertinami aspektai – transportas ir laikas. Nutinka taip, jog šeima nori namo užmiestyje, tačiau vėliau susiduria su didelėmis logistikos problemomis. Pavyzdžiui – neturi galimybės kiekvieną dieną nuvežti ir parsivežti vaiko iš darželio, mokyklos, ar užklasinės veiklos. Dėl šios priežasties, renkantis namą labai svarbu įvertinti ne tik svajonių būsto viziją, bet ir šeimos narių dienotvarkę bei pajėgumus.

Vadovaujamasi emocijomis

Nors sakoma,  kad būstas yra racionalus pirkinys, vis dėlto perkantieji dažnai tai pamiršta ir daugiau vadovaujasi savo emocijomis. Nutinka ir taip, jog žmonės susižavi iš pažiūros gražiu ir nedidelę kainą išlaikančiu būstu, tačiau vėliau paaiškėja, kad nepakankamai pasidomėjo techniniais būsto duomenimis. Pavyzdžiui, sąskaitomis už komunalinius mokesčius, namo apšildymu, garso izoliacija, kaimynyste ir kt. Taigi pirmiausia gerai išanalizuokite įtaką gyvenimo kokybei galinčius daryti būsto parametrus. Ypatingai svarbu visuomet atkreipti dėmesį į energetinius rodiklius – koks šildymas įrengtas pastate, kokios šildymo sąnaudos, kokia energetinio naudingumo klasė.
NT agenturos pasirinkimas neapsisprendus ir nepasidomėjus. Nekilnojamo turto agentūra privalome domėtis, nes tai yra raktas į sėkmingą ir sklandų sandorį. Rasti geriausios nekilnojamo turto agenturos Kaune pavyksta kiekvienam. Tai yra savitas ir asmeninis reikalas pagrįstas savo nuomone, kurios nekilnojamo turto paslaugos Kaune atliekamos kokybiškai.

Preliminariosios pirkimo-pardavimo sutarties nesilaikymas

Sudarant preliminariąją pirkimo-pardavimo sutartį, būtina atidžiai įvertinti joje fiksuojamus laiko terminus. Jei būstą perkate su paskola ir vėluojate įgyvendinti sandoriui reikalingas procedūras, tuomet  galite susidurti ne tik su pasirinkto būsto praradimu, bet ir su palikto avansinio mokėjimo suma. Tad, jei turite galimybę, apsidrausdami preliminariojoje sutartyje nurodykite kiek ilgesnį laikotarpį iki sandorio. Pasiruošę anksčiau, anksčiau galėsite apsilankyti ir pas notarą.

Planuojate įsigyti būstą Kaune ir norite išvengti klaidų? Nedvejokite susisiekti!

Jei kyla daugiau klausimų dėl būsto pirkimo – susisiekite konsultacijai su NT MINISTERIJA. Atsakysiu į Jums kylančius klausimus ir padėsiu sėkmingai išspręsti Jūsų NT pardavimo ar nuomos užduotis.

Skambinti Užklausa