Ką pasirinkti studentams: pirkti būstą ar nuomotis?

Vos paskelbus stojimo rezultatus, naujai iškeptiems studentams ir jų tėvams iškyla dilema – pirkti būstą ar nuomotis? Būsto pasirinkimas nėra lengvas ir greitas sprendimas, tačiau šiuo metu jau nebėra kada delsti, nes vos paskelbus rezultatus šimtai naujų studentų pradeda gyvenamosios vietos paieškas.

NT MINISTERIJA brokeriai dalijasi patarimais, kada geriau rinktis būsto nuomą, o kada verčiau įsigyti nuosavą objektą.

Būsto nuoma

pirkti būstą

Buto nuomą linkę rinktis pirmo-antro kurso studentai, kadangi jie nėra susipažinę su studijų programa, miestu, nežino ar jiems patiks studijos, kokios darbo perspektyvos laukia mieste. Taip pat būsto nuoma nėra tokia įpareigojanti. Pasikeitus gyvenimo planams iš nuomojamo objekto galima išsikraustyti apie tai pranešus vos prieš mėnesį.

Vis dėlto, nuomos mokestis – tai ne investicija, o išlaidos, kurios nesugrįžta.

Būsto pirkimas

Nors dėl ribotų finansinių galimybių studentai dažniau renkasi būsto nuomą, tačiau galima teigti, kad tokiu būdu pinigai yra netaupomi, o negrąžinamai švaistomi. Taip pat pastebima tendencija, kad perkant būstą mėnesinė įmoka bankui yra mažesnė nei mėnesinė nuomos kaina.

Vis dėlto, nepaneigsime to, kad įsigyti nuosavą būstą nėra taip paprasta. Tam reikia pradinio įnašo, kuris dažniausiai būna ne mažesnis nei 15 proc. įsigyjamo būsto vertės bei pakankamos finansinės istorijos paskolai gauti. Dėl šios priežasties, tai sprendimas, kurį priimti dažniausiai turi visa šeima.

Ką pasirinkti pirkti ar nuomoti?

Tad, apibendrinant, atsakymas į šį klausimą priklauso nuo studentų ar jų tėvų finansinių galimybių. Jei šeimos biudžetas leidžia surinkti pakankamą sumą pradiniam įnašui bei mėnesines įmokas, tuomet tikslinga pagalvoti apie nedidelio – vieno ar dviejų kambarių – buto įsigijimą. Jei, vis dėlto, tokių galimybių šiuo metu nėra, tuomet reikia suskubti ir pradėti nuomojamų butų paiešką. Rugpjūtį patrauklių objektų tik mažės!

Tiesa, taip pat, kiekvienas studentas turi gerai įvertinti savo esamą situaciją ir ateities planus. Jei dvejojama kokiame mieste bus norima gyventi, tuomet verta pradžioje rinktis nuomą. Tačiau, jei studentas turi aiškiu ateities planus arba bent kelis metus po studijų baigimo planuoja likti gyventi būste, kurį įsigijo ir, jei jis arba tėvai turi pakankamą pinigų sumą būsto įsigijimui, tuomet verta rinktis nuosavą būstą.

Būstą savo vaikams patartina pirkti ir tiems tėvams, kurie turi kelis vaikus planuojančius studijuoti tame pačiame mieste. Per laikotarpį, kol visi vaikai pabaigs studijas bus sumokėta didelė dalis paskolos.

Planuojate pirkti būstą arba jį nuomoti? O gal norite jį parduoti? Nedvejokite susisiekti!

Jei kyla daugiau klausimų apie būsto įsigijimą, nuomą ar pardavimą – susisiekite konsultacijai su NT MINISTERIJA.

Atsakysiu į Jums kylančius klausimus ir padėsiu sėkmingai išspręsti Jūsų NT pirkimo, pardavimo ar nuomos užduotis.

Skambinti Užklausa