Buto pardavimas su paskola: kur kreiptis ir kokių dokumentų reikės?

Buto pardavimas su paskola kai kuriuos gąsdina dėl reikiamos papildomos dokumentacijos. Tačiau nekilnojamojo turto brokeris Kaune Giedrius Šmigelskis sako, kad tinkamai pasiruošus ir iš anksto pasirengus, parduoti būstą su paskola gali būti vieni juokai.

Banko leidimas

Buto pardavimas su paskola įmanomas tik gavus banko leidimą. Tokiu atveju jums reikia kreiptis į paskolą suteikusią kredito įstaigą.

Jums bus išduota pažyma, kurioje bus nurodyta, kokiomis sąlygomis galimas įkeisto turto pardavimas. Svarbu paminėti, kad banko išduota pažyma galioja trumpą laiką, todėl į banką geriausia būtų kreiptis jau tada, kai atsiranda potencialus būsto pirkėjas.

Kiti reikalingi dokumentai

Žinoma, kaip ir parduodant neįkeistą turtą, reikės ir kitų dokumentų. Pateikiame jų sąrašą:

  • Būsto įsigijimo dokumentai
  • Asmens dokumentas
  • Energetinio naudingumo sertifikatas
  • Kadastrinių matavimų byla
  • Registrų centro išrašas
  • Esantiems santuokoje bus reikalingas sutuoktinio leidimas
  • Turintiems nepilnamečių vaikų bus reikalingas teismo leidimas

Kalbos, kad likusią paskolos dalį padengia pardavėjas – tik mitas

Dažnai sklandantis mitas, kad parduodant būstą, kuris įkeistas bankui, pirmiausia reikia pačiam sumokėti likusią skolą. Tai nėra tiesa. Iš tiesų likusią skolą už jus padengs pirkėjas, kuris pirkdamas turtą perves pinigus tiesiogiai kredito įstaigai. Todėl į savo banko sąskaitą gausite likusią sumą už parduotą būstą.

Pavyzdžiui, jei už 100 tūkst. eurų parduosite būstą, už kurį bankui dar esate skolingi 20 tūkst. eurų, tokiu atveju šią dalį tiesiogiai bankui padengs pirkėjas arba pirkėjo pasirinktas kreditorius, o į savo banko sąskaitą gausite 80 tūkst. eurų.

Kokiais atvejais mokamas GPM?

Gyventojų pajamų mokestis mokamas ne visais atvejais. Jo mokėti nereikia, jei:

  • Parduodamame būste savininkas dvejus metus buvo deklaravęs gyvenamąją vietą;
  • Nuo būsto įsigijimo praėjo 10 metų;
  • Kai parduodamas vienintelis turimas nekilnojamasis turtas, ir per metus yra perkamas kitas gyvenamasis būstas, kuriame deklaruojama gyvenamoji vieta.

GPM yra mokamas tik nuo pelno. Tai reiškia, kad jei pirkote būstą už 100 tūkst. eurų, o parduodate už 110 tūkst. eurų, GPM mokėsite tik nuo 10 tūkst. eurų.

Jei jus domina buto pardavimas su paskola, „NT ministerijos“ nekilnojamo turto brokeris Kaune yra pasiruošęs jums padėti. Pasirūpinsime ne tik greitu būsto pardavimu už aukščiausią kainą, tačiau taip pat palengvinsime neretai sudėtingas dokumentacijos procedūras.

Skambinti Užklausa