Buto pardavimas Kaune: atsakymai į dažniausiai užduodamus jūsų klausimus

buto pardavimas Kaune - NT MINISTERIJA brokeriai

Per ilgametę darbo patirtį įsitikinome, jog butų pardavimas Kaune klientams gali sukelti nemažą galvos skausmą. Pagal paieškos rezultatus: Butai pardavimui Kaunas randame daug konkurencingų pasiūlymų. Nekilnojamo turto pardavimas yra atsakingas procesas, nepamirškite jog NT agentai visada pasiruošę Jums padėti. Dėl šios priežasties surinkome dažniausiai Jūsų užduodamus klausimus, susijusius su būsto pardavimu, ir dalijamės atsakymais į juos.

Buto pardavimas Kaune. Dažniausiai užduodami Jūsų klausimai

  • Kiek metų reikia išlaikyti NT, kad parduodant nereikėtų mokėti pelno mokesčio?

Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus – 10 metų.

  • Kokie mokesčiai laukia būsto pardavėjo?

Butą parduodančiam asmeniui taikomi dviejų tipų mokesčiai. Pirma, tai notarinės išlaidos, mokamos sandorio pasirašymo metu. Įprastai jos yra apmokamos pirkėjo, tačiau tai gali būti derybų objektas, užfiksuotas preliminariojoje pirkimo-pardavimo sutartyje.

Antra, asmenys norintys parduoti nekilnojamąjį turtą, kuris nepriklauso jiems ilgiau nei 10 metų, turi mokėti 15% mokestį nuo pelno, kuris buvo gautas pardavus butą. Yra išlygų, kai galima išvengti šio mokesčio. Pavyzdžiui, jei bute, kurį parduodate, pastaruosius dvejus metus buvote deklaravę savo gyvenamąją vietą. Taip pat šio mokesčio mokėti nereikia, jei parduodamo būsto, kaina mažesnė, nei tuo metu, kai jis buvo įsigytas.

  • Kokie dokumentai būtini norint parduoti butą?

Kiekvienam sandoriui būtini objekto nuosavybės (įsigijimo) dokumentai, registro pažyma, inventorizacijos byla ir asmens tapatybės dokumentas. Taip pat – energetinio naudingumo sertifikatas, atsiskaitymo už komunalines ir kitas paslaugas pažymos. Tačiau kiekvienas sandoris yra unikalus, todėl ir reikalingas dokumentų skaičius kiekvienoje situacijoje kinta.

Dažnai parduodant objektą reikalingas teismo, banko, sutuoktinio ar bendrasavininko leidimas. Esant areštui ar kitoms žymoms, šis sąrašas išauga dar labiau. Laiku nesutvarkyti dokumentai pardavimo sandorį gali pratęsti net ir mėnesiais. O tai gali lemti pirkėjo praradimą ar preliminarios sutarties sąlygų neįvykdymą.

  • Kokia yra vidutinė būsto pardavimo trukmė?

Mėnuo –  vidutinis laiko tarpas, per kurį įprasta surasti pirkėją standartiniam keleto kambarių butui, parduodamam už situaciją rinkoje atitinkantį kainos ir būklės santykį. Tačiau kiekviena pardavimo situacija yra individuali. Tiksli trukmė priklauso nuo buto parametrų, esamos situacijos rinkoje bei sandoriui reikalingų dokumentų parengimo.

  • Kokios yra pagrindinės priežastys, lemiančios ilgą ar nesėkmingą būsto pardavimą?

Nesėkmingą būsto pardavimą gali lemti rinkos neatitinkanti kaina, klaidos vedant derybas arba nepakankama ir netikslinga objekto reklama. Norint pirkėją surasti greitai, svarbu objektyviai įvertinti būsto vertę ir žinoti, kur bei kaip ieškoti potencialaus interesanto. Vedant apžiūras ir derybas – vadovautis argumentais, suprasti rinką, išklausyti pirkėjo poreikius ir nuomonę. Viena dažniausių nesėkmingų sandorių priežasčių – netinkamai paruošti ar nesutvarkyti reikiami dokumentai bei susijusios procedūros.

  • Kaip tinkamai paruošti butą apžiūroms?

Geras pirmasis įspūdis – pusė darbo sėkmingo sandorio link. Tad prekinę būsto išvaizdą būtina sukurti tiek nuotraukose, tiek apžiūros metu. Atsisakykite nereikalingų, asmeninių daiktų, užtikrinkite buto švarą, suteikite erdvumo ir šviesos pojūtį. Svarbu prisiminti, jog prekinė išvaizda nereikalauja kapitalinio remonto. Priešingai, papildomos Jūsų investicijos į naująjį būsto interjerą gali tapti minusu naujiesiems savininkams. Pašalinkite tik akį rėžiančius būsto trūkumus, o visą kitą kompensuokite situaciją rinkoje atitinkančia pardavimo kaina.

  • Kokius klausimus pirkėjas ir pardavėjas privalo aptarti prieš pasirašant preliminariąją būsto pirkimo-pardavimo sutartį?

Preliminariosios sutarties pasirašymas yra laikas, skirtas aptarti sandorio ir būsto priėmimo-perdavimo eigą. Pirma, svarbu aptarti per kokį laikotarpį abi šalys (ar jų atstovai) planuoja parengti ir surinkti visus sandoriui reikalingus dokumentus, ar nėra sandorį apsunkinti ir prailginti galinčių veiksnių.

Antra, kaip bus dalinami su pardavimu susiję notariniai mokesčiai.

Trečia, per kokį laikotarpį po sandorio buvusieji savininkai ketina atlaisvinti būstą. Taip pat, ar jis bus paliekamas su baldais ir visa svarbiausia įranga, ar tuščias. Siekiant, jog abi šalys sandorio pabaigoje galėtų pasakyti, kad jis praėjo sklandžiai ir sėkmingai, į šį pokalbį patariama pažvelgti dėmesingai.

  • Kaip teisingai nustatyti parduoti norimo būsto kainą?

Kainos nustatymas prasideda nuo būsto analizės – jo būklės, techninių parametrų bei vietos įvertinimo. Toliau šie duomenys panaudojami rinkos analizei. Atrenkami panašaus tipo ir techninių duomenų, kelių savaičių ar mėnesių eigoje, tame pačiame rajone parduoti objektai. Apibendrinus turimus duomenis galima išsivesti gana tikslią kvadratinio metro kainą. Tačiau svarbu prisiminti, kad kainos, matomos skelbimų portaluose, nėra tinkamas atskaitos taškas Jūsų objekto kainai nustatyti. Svarbu suprasti, kad reikalinga įvertinti mieste pastaruoju metu atliktus sandorius, o ne skelbimus NT portaluose.

  • Su kokiomis rizikomis gali susidurti pardavėjas, parduodamas butą?

NT pardavimo procese riziką keliančių veiksnių nėra daug. Ir jiems yra patikimas saugiklis – preliminarioji būsto pirkimo-pardavimo sutartis. Atidžiai ją parengus, joje užfiksavus visas svarbiausias sandorio sąlygas, rizikos veiksnių skaičius sumažėja iki minimalaus. Tarp svarbiausiųjų sutartyje apibrėžtų punktų turėtų būti:

  1. Avansinio mokėjimo sąlygos;
  2. Laikotarpis, per kurį turi būti įgyvendintas notarinis sandoris;
  3. Atlaisvinamo buto būklė (su baldais, ar tuščias);
  4. Šalis, apmokanti notarinius mokesčius.
  • Ar parduodant santuokoje paveldėta turtą, reikalingas sutuoktinio dalyvavimas sandoryje?

Jei testamente nėra nurodyta priešingai, santuokoje paveldėtas turtas nėra laikomas bendrąja jungtine sutuoktinių nuosavybe. Tokiu atveju ja disponuoti galima asmeniškai, o rašytinio sutuoktinio sutikimo parduoti – nereikia.

Turite daugiau klausimų dėl buto pardavimo Kaune? Nedvejokite susisiekti!

Jei kyla daugiau klausimų dėl buto pardavimo Kaune – susisiekite konsultacijai su NT MINISTERIJA. Atsakysiu į Jums kylančius klausimus ir padėsiu sėkmingai išspręsti Jūsų NT pardavimo ar nuomos užduotis.

Skambinti Užklausa