Būsto pardavimas: 7 brokerių patarimai pradedantiesiems

Būsto pardavimas – itin kompleksiškas ir daug žinių reikalaujantis procesas. Nekilnojamojo turto objektą parduodantiems pirmą kartą, būtina gerai nudirbti pasiruošimo darbus. Tai teisingas kainos įvertinimas, būsto paruošimas apžiūroms, jų vedimas, dokumentų tvarkymas bei daugelis kitų susijusių veiksnių. NT MINISTERIJA brokeriai pateikia 7 svarbiausius patarimus, susiruošusiems būsto pardavimui pirmąjį kartą.

#1 – Bendradarbiaukite su profesionaliu NT brokeriu

būsto pardavimas NT brokeris yra žmogus, padėsiantis Jums nepasiklysti tarp su būsto pardavimu susijusių procesinių detalių bei reikalavimų. Paprašykite savo artimųjų, draugų ar pažįstamų rekomenduoti profesionalų specialistą, kuris būtų kompetetingas padėti administruoti Jūsų būsto pardavimą. Jei rekomendacijos nebus veiksmingos, Jums padėti visuomet pasiruošę NT MINISTERIJA brokeriai.

#2 – Nepervertinkite kainos

Neretai pradedantieji pardavėjai bando kilstelti kainą, vildamiesi, jog atsiras ją sutinkantis mokėti pirkėjas. Tačiau praktika rodo, jog rinkos kainos neatitinkantis būsto pardavimas bei jo procesas atima kur kas daugiau laiko, o galiausiai pardavėjai yra priversti kainą sumažinti. Tad siekdami, jog būstas potencialiems pirkėjams būtų patrauklus nuo pat pardavimo pradžios, jo vertę nustatykite remdamiesi esama situacija rinkoje. Tai ypač aktualu, jei Jūsų parduodamas objektas yra standartinio tipo, ir panašių objektų pirkėjai gali rasti daugiau.

#3 – Atlaisvinkite būstą nuo asmeninių daiktų

būsto pardavimas Į apžiūras atvykę potencialūs pirkėjai parduodamame būste siekia atrasti savo ateities namus. Padėkite jiems! Atlaisvinkite jį nuo asmeninių daiktų ar nestandartinių baldų. Sukurkite kuo neutralesnę aplinką bei užtikrinkite švarą ir gaivą. Ypač daug dėmesio skirkite vonios kambariui bei virtuvei – tai erdvės į kurias pirkėjai žvelgia itin atidžiai.

#4 – Atlikite būtiniausius remonto darbus

Žinoma, kapitaliai pakeistas vamzdynas ar elektros instaliacija pradžiugintų kiekvieną pirkėją. Tačiau NT MINISTERIJA brokeriai pataria, negaišti per daug laiko bei finansinių investicijų kapitalinio remonto darbams. Kiekvienas potencialus pirkėjas būsto įrengimo sprendimus vertina skirtingai. Tikėtina, jog finansine prasme akivaizdžios naudos kapitalinis remontas neatneš. Siekiant būstą padaryti patrauklesniu, pakanka atlikti minimalius remonto darbus, plika akimi pastebimiems defektams pašalinti. Na, o kapitaliai įsirengti būstą palikite naujiesiems savininkams, būsto trūkumus kompensuodami mažesne jo kaina.

#5 – Būkite lankstūs

Prieš pradedami pardavinėti savo būstą, įvertinkite kas šiame procese Jums svarbiausia. Išlaukti pirkėjo, mokėsiančio būsto skelbime nurodytą kainą? Parduoti kuo greičiau, ir taip sutaupyti laiką? Patirti kuo mažiau su būsto pardavimu susijusių išlaidų? Kai įsivertinote savo prioritetus, siekite jų lanksčiomis priemonėmis. Pavyzdžiui, derybų metu, kainą prašančiam nuleisti pirkėjui, galite pasiūlyti padengti notarines išlaidas. Tokiu būdu Jūs išlaikysite norimą gauti sumą, o pirkėjas išvengs papildomų išlaidų. Norite parduoti greitai? Tuomet lanksčiai reaguokite į būstu besidominčių interesantų kainos pasiūlymus.

#6 – Pasiruoškite sandorio procesui

būsto pardavimas Pirkėjo suradimas nėra galutinis pardavimo etapas. Ne ką mažiau svarbu tvarkingi dokumentai! NT MINISTERIJA brokeriai rekomenduoja sandoriui reikalingus dokumentus pradėti ruošti vos prasidėjus pirkėjo paieškoms. Įvertinkite, ar su būstu nėra siejama įsiskolinimų bei ar Registrų centro pažymoje nėra žymų, apie kurias Jūs iki šiol nežinojote. Įsitikinę, jog turite visus reikalingus būsto nuosavybės dokumentus, tęskite pirkėjo paieškas. Atsiradus jam, svarbiausiomis pažymomis bei energetinio naudingumo sertifikatu pasirūpins Jūsų brokeris bei notaras.

#7 – Atsiribokite nuo emocijų

Natūralu, jog esate emociškai prisirišę prie savo pirmųjų namų. Tačiau būkite atsargūs, jog emocijos nepakištų kojos pirkėjo paieškos etape. Ypač – būsto parengimo apžiūroms ir kainos įvertinimo etapuose. NT MINISTERIJA brokeriai pataria į parduodamą būstą pažvelgti objektyviai ir kritiškai – pirkėjo akimis. Atidžiai įvertinkite kiekvieną būsto kambarį, atkreipdami dėmesį į jų trūkumus. Pakoreguokite dalykus, kurie nereikalauja didelių Jūsų laiko ar finansinių invesiticijų. Į likusius trūkumus atkreipkite dėmesį vertindami būsto kainą. Kritiškas požiūris į parduodamą būstą padės padaryti jį potencialiems pirkėjams patraukliu objektu.


Būsto pardavimas: bendradarbiaukite su profesionalais


Susiduriate su sunkumais atrandant tą vienintelį NT objektą? Arba parduodant senąjį? Kreipkitės į savo srities ekspertus – NT MINISTERIJĄ. Aš užtikrinsiu, kad Jūsų būsto paieška bei pardavimas būtų sklandus ir sėkmingas. Susisiekite jau dabar! Patarsiu ir padėsiu sprendžiant visus Jūsų NT klausimus. Mano kontaktus rasite čia. Daugiau naujienų apie mus rasite mano Facebook puslapyje.

Skambinti Užklausa