Būsto įsigijimas: 6 užduotys, kurias turi atlikti NT pirkėjas
Būsto įsigijimas – vienas svarbiausių žingsnių kiekvieno žmogaus gyvenime. Kadangi tai nėra kasdieninis pirkinys, natūralu, jog jums, kaip pirkėjui kyla daug klausimų – nuo ko pradėti, kokius dalykus privalu atlikti. Daug metų nekilnojamojo turto srityje dirbantys NT MINISTERIJA brokeriai pataria apie ką būtina pagalvoti perkant būstą.
1) Investicijų įvertinimas
Planuojantiems įsigyti būstą su banko paskola dažnai kyla klausimas – pirmiau ieškoti būsto ar eiti į banką. Atsakymas: pirmiausia reikėtų apsilankyti banke. Bankas įvertins jūsų galimybės ir per kelias dienas atsakyskokio dydžio paskolą galite gauti. Tuomet metas pradėti ieškoti norimo būsto.
2) Būsto paieška
Būsto paieškomis galite užsiimti patys arba tai galite patikėti patyrusiam NT brokeriui. Jei būsto ieškosite patys, tuomet pagrindinis jūsų darbas yra nuolat stebėti NT skelbimų portalus. Kartais net ir valandos pakanka, jog juose atsiradęs išskirtinis objektas būtų rezervuotas.
Vis dėlto, ieškant pačiam, būsto paieškos užtrunka ilgiau ir atima kur kas daugiau brangaus laiko. Patyrę NT brokeriai turi duomenų bazes ir dažniausiai pirmieji gauna geriausius būstų pasiūlymus. Jei nusprendėte rinktis NT brokerį, patarimus kaip jį išsirinkti galite rasti šiame straipsnyje.
3) Turto vertinimas
Jei būstą perkate su banko paskola, radus tinkamą, jūsų poreikius atitinkantį objektą, turite susisiekti su NT vertintoju. . Turto vertinimas yra garantas bankui, kad būstą perkate už rinką atitinkančią kainą, o ne siekiate apgauti banką ir gauti didesnę paskolą. Turto vertintojai sutartyje tarp paskolos gavėjo ir banko yra tretieji asmenys, kurie nepriklausomai vertina esamą situaciją.
Dirbdami kartu su profesionaliais brokeriais dėl turto vertintojų paieškos ir patikimumo nerimauti neturėtumėte. Brokeris turėtų turėti patikimą partnerių ratą, kurie padės išspręsti visas būsto pirkimo-pardavimo užduotis.
4) Pirkimo–pardavimo sutarties pasirašymas
Nors pasirašius preliminariąją pirkimo-pardavimo sutartį turtas nėra perleidžiamas pirkėjui, tačiau į šią sutartį reikėtų pažvelgti rimtai. Preliminarioji sutartis pagal joje nustatytas sąlygas garantuoja, kad ateityje bus sudaryta pagrindinė pirkimo–pardavimo sutartis. Šioje sutartyje turite nurodyti pagrindines sandorio sąlygas – kada planuojate surinkti visus reikiamus dokumentus, kaip bus dalinami su pardavimu susiję notariniai mokesčiai, per kokį laiko tarpą buvusieji būsto savininkai galės atlaisvinti būstą, kokios nuobaudos taikomos nesilaikant sutartyje nurodytų sąlygų.
Na, o gavus paskolą iš banko, ateina laikas pasirašyti pirkimo–pardavimo sutartį. Ši sutartis pasirašoma pas notarą, šiuo metu būsto pirkėjas ir pardavėjas turi turėti visus reikiamus dokumentus. Pasirašius sutartį būsto nuosavybė pereina pirkėjui. Notaras patvirtinęs pirkimo–pardavimo sutartį turi iš karto pateikti nuosavybės teises į nekilnojamąjį turtą Registrų centrui.
5) Nekilnojamojo turto įkeitimas
Perkant būstą su paskola, iki jos išmokėjimo būtina pas notarą pasirašyti įkeitimo sutartį. Jei auginate mažamečius vaikus turite gauti teismo leidimą įkeisti būstą, kuriame gyvens vaikai.
6) Įsipareigojimų patvirtinimas
Kai būsto pardavėjas gauna pinigus iš banko, jis šį veiksmą turi užregistruoti pas notarą ir notaro patvirtintą liudijimą pateikti Registrų centrui, o kopiją bankui. Pardavėjui atlikus šiuos veiksmus galite laisvai disponuoti įsigytu turtu.
Ieškantys būsto Kaune – susisiekite konsultacijai
Jei kyla daugiau klausimų dėl būsto pirkimo Kaune – susisiekite konsultacijai su NT MINISTERIJA. Atsakysiu į Jums kylančius klausimus ir padėsiu sėkmingai surasti jūsų svajonių būstą.
MANO KONTAKTUS RASITE ČIA.