7 svarbiausi klausimai, kuriuos reikia užduoti NT brokeriui

Profesionalus, patyręs ir motyvuotas nekilnojamojo turto brokeris yra asmuo, užtikrinsiantis sklandžią ir sėkmingą būsto pardavimo eigą. Tačiau mieste veikiančių brokerių yra ne vienas, o ir rekomendacijų jiems – gausu. Tad kaip surasti būtent tą vienintelį, kuris pardavimo naštą perims ant savo pečių ir užtikrintai palydės pardavėją iki pat notarų biuro durų? Štai klausimynas, padėsiantis įsitikinti ar brokeris yra pakankamai kompetetingas ir atsakingas apsiimti būsto pardavimu.

#1 – Kokia brokerio patirtis nekilnojamojo turto srityje?

Pirmas klausimas yra skirtas NT brokerio kompetencijai išsiaiškinti. Užduodamas jį pardavėjas turėtų sužinoti, ar brokeris yra sertifikuotas ir kvalifikuotas atlikti savo darbą. Taip pat, kiek metų jau dirba šioje srityje bei kokie jo darbo rezultatai. Žinoma, kartais pradedantysis, bet atsakingas ir motyvuotas bei stiprioje komandoje dirbantis brokeris gali nuveikti išties daug. Tačiau jei jis dar nėra sukaupęs pakankamai patirties, tuomet pardavėjas turėtų įsitikinti kaip užtikrintai brokeris atsakys į kitus, tiesiogiai su pardavimo procesu susijusius klausimus.

#2 – Ar brokeris dirba komandoje ir su kokių sričių profesionalais bendradarbiauja?

brokeris Kiekvienas būsto pardavimus – unikalus. Neretai siekiant sėkmingo sandorio tenka išspręsti ne vieną su juo susijusį institucinį, teisinį ar derybinį rebusą. O kartais ir visus juos kartu. Dėl šios priežasties stipri komanda ir kompetetingų profesionalų užnugaris yra didelis brokerio privalumas ir pranašumas.

#3 – Kokia planuojama pardavimo eiga?

Siekdamas įvertinti brokerio kompetenciją bei numatyti jo paslaugų teikiamą naudą, pardavėjas turėtų išsiaiškinti kokiais žingsniais brokeris numato pasiekti galutinį abiejų šalių tikslą – būsto pardavimo sandorį. Taip pat, kuriuos iš numatytų darbų apsiims atlikti pats brokeris, o kiek jų liks pardavėjui. Dirbant su profesionaliu NT brokerių pardavėjo darbų sąrašas turėtų būti gerokai siauresnis, nei brokerio.

#4 – Kokia brokerio reklamos strategija būsto pardavimui?

Viena svarbiausių brokerio darbo dalių yra potencialių pirkėjų pasiekimas. Todėl prieš apsisprendžiant pradėti bendradarbiavimą su juo, svarbu sužinoti, kokiomis priemonėmis, kanalais, dažnumu jis bandys surasti būsto pirkėją. Kelios būtiniausių NT objekto sklaidos dalių: aukštos kokybės vaizdinė medžiaga (nuotraukos, vaizdo įrašai, objektą pristatantys bukletai), patrauklus ir informatyvus pristatymas, tikslingai parinkti ir plačią auditoriją apimantys sklaidos kanalai.

#5 – Kaip dažnai ir kokiu būdu brokeris informuos apie pardavimo eigą bei rezultatus?

Nuolatinė komunikacija tarp brokerio ir pardavėjo būtina siekiant geriausių – greičiausių ir finansiškai sėkmingiausių – rezultatų. Brokeris privalo nuolat sekti potencialių pirkėjų susidomėjimą, analizuoti priežastis, jei jo per maža, bei ieškoti atsakymų, kodėl susidomėję asmenys vis tik atsisako įsigyti pardavinėjamą būstą. Brokerio renkama informacija ir atliekama analizė turi reguliariai pasiekti pardavėją ir tapti atskaitos tašku imantis vienokių ar kitokių pokyčių pardavimo eigoje. Tad dar prieš pradedant tarpusavio bendradarbiavimą, svarbu nusimatyti kokiu būdu ir kaip dažnai brokeris informuos pardavėją apie esamą būsto pardavimo situaciją.

#6 – Kokie brokerio pastebėjimai apie tai, ką pardavėjas turėtų pakeisti ar atlikti, kad būtų galima siekti maksimalios kainos arba greito pardavimo?

Tai klausimas skirtas brokerio nuoširdumui ir profesionalumui išsiaiškinti. Patyręs savo srities specialistas vos atvykęs į apžiūrimą objektą mato jo privalumus ir trūkumus. Tiksliau – kas gali padėti būstą parduoti greičiau ir už didesnę kainą, o kas gali ir sutrukdyti. Dėl šios priežasties šis klausimas svarbus dviem aspektais. Pirma, jį uždavęs pardavėjas įsitikina brokerio patyrimu, pastabumu ir profesionalumu. Antra, tokiu būdu paaiškėja, ką reiktų nuveikti, siekiant, kad objektas taptų patrauklesniu potencialiam pirkėjui.

#7 – Kokia suma brokeris įvertina savo paslaugas?

brokeris Galiausiai, aptarus ir įvertinus brokerio kompetenciją bei numatomą pardavimo eigą, lieka svarbiausias klausimas – kiek brokerio paslaugos kainuos pardavėjui. Įvertinus ar finansinės sąlygos ir brokerio požiūris pardavėją tenkina, pasirašoma sutartis ir pradedama dirbti.

Darbas su profesionalais – atsiperka

Investuodamas laiko ir šiek tiek pastangų į pirmąjį pokalbį, būsto pardavėjas užsitikrina, jog artėjantis pardavimo procesas vyks su tikro savo srities profesionalo priežiūra. Tokiu būdu ilgoje perspektyvoje bus sutaupoma tiek finansinių, tiek laiko, tiek jėgų resursų.


Turite daugiau klausimų? Nedvejokite kreiptis! „NT Ministerija“ visuomet pasiruošusi patarti!

Skambinti Užklausa