7 klaidos, kurių nereikėtų daryti norint parduoti būstą

Kiekvienas parduoti susiruošęs būsto savininkas, tai padaryti nori kuo greitesniu, lengvesniu ir vertingiausiu būdu. Neretai kelią į sėkmingą, pardavėjo lūkesčius atitinkantį sandorį, apsunkina žinių trūkumas. Tai iš pažiūros mažos detalės, kurios susijungusios į visumą, pavirsta esminėmis pardavimo proceso klaidomis. Geriausias būdas jų išvengti – įvertinti ir įsidėmėti pasitaikančias dažniausiai. Ir, visų svarbiausia, jų nekartoti!

#1 – Neapriboti apžiūrų

Pardavinėjant būstą būtina pritraukti kuo daugiau potencialių pirkėjų dėmesio. Kuo daugiau dėmesio, tuo didesnė tikimybė parduoti. Kiekviena nepravesta apžiūra gali reikšti prarastą pardavimo sandorį. Juk kiekvienas potencialių pirkėjų vizitas gali būti lemtingas! Viena didžiausių pardavimo sėkmės sąlygų – pardavėjo lankstumas. Dėl šios priežasties susiruošus būsto pardavimui, reiktų nusiteikti trumpam laikui išsižadėti ir savo privatumo. Bet kurią savaitės dieną ar valandą būti pasiruošus apžiūrai bei kompromiso paieškoms.

#2 – Neignoruoti brokerio patarimų

parduoti būstą Profesionalus brokeris yra žmogus, nekilnojamojo turto rinkoje veikiantis kasdien. Jis atsakingas už būsto vertės nustatymą, informacijos apie jį sklaidą, derybų bei dokumentų tvarkymo procesus. Dėl savo atsakomybių ir veiklos srities, pardavimo procese brokeris tampa artimiausiu būsto savininko patarėju. Atitinkamai, atstovaudamas pardavėjo interesus, sėkminga proceso baigtimi jis suinteresuotas ne ką mažiau, nei būsto savininkas. Dėl šių priežasčių, profesionalaus ir atsakingo brokerio patarimai turėtų būti atskaitos taškai visame būsto pardavimo kelyje.

#3 – Neprisirišti emociškai

Taip, namai kiekvienam iš mūsų yra tarsi šventovė. Jie sukurti sunkiu savininko darbu bei pastangomis, tam išeikvota daug laiko, minčių ir finansų. Tačiau tai, kas turi išskirtinę reikšmę pardavėjui, tikėtina, jog bus visai neaktualu potencialiam pirkėjui. Ypač kalbant apie interjerą ar išplanavimo subtilybes. Dėl šių priežasčių, susiruošus parduoti būstą reiktų pakeisti požiūrį ir atsiriboti nuo sentimentų. Būstas pardavimo metu tampa nebe namais, o nekilnojamojo turto objektu. Visos remonto ir dizaino subtilybės bei prisiminimai turi likti nuošalyje – tiek ruošiant būstą parduoti, tiek pristatant jo privalumus potencialiam pirkėjui.

#4 – Neišlaidauti būsto atnaujinimui

Pradedant būsto pardavimo procesą, svarbu užtikrinti švarą ir tvarką jo viduje bei aplink jį. Pašalinti daiktų perteklių, kosmetinius trūkumus, užtikrinti erdvumo, šviesos ir gaivos pojūtį apžiūrų metu. Tačiau svarbu neišlaidauti! Dauguma atvejų, kapitalinis remontas nepakelia būsto kainos tiek, kad atsipirktų jam skirtos investicijos. O ir naudą tame matys retas pirkėjas. Juk visi svajojame naujus namus susikurti vien pagal savo skonį!

#5 – Nenuvertinti informacijos pateikimo bei sklaidos

parduoti būstą Didžioji dauguma potencialių pirkėjų informacijos apie parduodamus būstus ieško internete. Tad kuo didesnė (arba kuo tikslingesnė) internetinė sklaida, tuo didesnė ir tikimybė atkreipti būsimo pirkėjo dėmesį. Na, o atkreipus dėmesį, svarbu jį ir išlaikyti. Raktas į pirkėjų susidomėjimą yra aukštos kokybės, erdvumo bei šviesos įspūdį sukuriančios nuotraukos. Jos turi būti atliktos kokybiškai, o jose matomi objekto elementai turi atrodyti itin tvarkingai. Jokių asmeninių suvenyrų, kuo mažiau patalpas apkraunančių baldų ar ryškių interjero detalių!

#6 – Nepervertinti būsto kainos

Viena pagrindinių tinkamai pardavimui paruošto būsto sąlygų – realios jo kainos nustatymas. Jei kaina neatitinka rinkos situacijos, tikėtina, jog būstas skelbimų portale bus tiesiog aplenkiamas. Vietoje jo – renkamąsi panašaus tipo, mažesne pardavimo kaina pažymėti nekilnojamojo turto objektai. Tačiau jei kaina įvertinta teisingai, o visi pagrindiniai objekto trūkumai yra sutvarkyti, tuomet tikėtina, jog pardavimas bus greitas ir sėkmingas. Tokiu atveju sutaupoma daug laiko, jėgų, o kartu – ir finansinių resursų. Pardavėjui nereikia vesti nerezultatyvių apžiūrų, nuolat koreguoti skelbimų ar svarstyti kokių dar naujų priemonių griebtis.

#7 – Apkrauti būstą asmeniniais daiktais

parduoti būstą Svarbu suprasti, kad apsižiūrėti atvykęs potencialus pirkėjas apžiūros metu nori surasti savo ateities namų fragmentus. Siekiant jam šią užduotį palengvinti, parduodamą būstą rekomenduojama paversti anonimu.

Nekilnojamojo turto objekte turėtų likti kuo mažiau asmeninio gyvenimo pėdsakų. Reikėtų atsisakyti personalinių daiktų, tokių kaip: nuotraukos, išskirtinės interjero detalės ar suvenyrai. Ir, žinoma, nepamiršti užtikrinti švaros, šviesos bei erdvumo!
Skambinti Užklausa